Uczennice klasy VIII wzięły udział w V edycji konkursu plastyczno- językowego

,, My T-shirt sagt” zorganizowanego przesz Szkolę Podstawową Gedanensis z Gdańska.

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Bukowinie ogłasza
rekrutację na rok szkolny 2021/2022
do oddziałów przedszkolnych
w terminie od 15.02.2021 r do 15.03.2021 r.
Wnioski można pobierać ze strony internetowej
szkoły www.szkolabukowina.pl

wniosek 

W dn. 18 grudnia 2020 r. w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy pt. „Pięknie czytam”, w którym wzięli udział uczniowie z kl. I-VIII. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 kategorie wiekowe :
kl. I-III
kl. IV-VI
kl.VII – VIII.

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bukowinie uzyskał DOTACJĘ NA ZAKUP KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA!

Mikołajki… długo wyczekiwany dzień przez każde dziecko. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku “ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań. To właśnie tego dnia przedszkolaki odwiedził dziś ważny Gość – Mikołaj. Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów, które sprawiły wszystkim wiele radości, obdarował dzieci również „Certyfikatem Grzecznego

Andrzejki u przedszkolaków odbyły się pod znakiem magii i wróżb. Pszczółki, Biedronki i Tygryski dowiedziały się co czeka ich w przyszłości oraz wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Tego dnia nie zabrakło również tańców, wróżb, czarów, zgadywanek i smakołyków. Dzieci przebrały się w czarownice i w czarodziejów.

25 listopada przedszkolaki obchodziły „Dzień Misia”. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji i ciekawostek dotyczących historii powstania pluszowego misia. Dzieci podążając po śladach odnalazły schowanego Tygrysa, zaśpiewały mu 100lat oraz wzięły udział w zabawach ruchowych. Przedszkolaki uczestniczyły w rzucie do celu i gimnastyce obrazkowej. Nasi wychowankowie mogli również zrobić siebie pamiątkowe zdjęcia w tzw. Fotobudce, a także wykonały doskonale prace plastyczne ilustrujące postać

W przedszkolu dzieci bardzo dobrze wiedza co należy jeść, aby być silnym, zdrowym i mieć dużo witamin. Pszczółki na śniadanie przygotowały szaszłyki z owoców i warzyw. Grupa Biedronek do śniadania przygryzały witaminki w postaci warzyw i owocow. Tygryski zrobiły pyszną sałatkę owocową. Było smacznie i zdrowo.

11 listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. W tym roku obchodzimy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
10 listopada 2020r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego

9 października przedszkolaki obchodziły „Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego”. Z tej okazji dzieci poznały bliżej prace listonosza mogąc ubrać się w mundur oraz sprawdzić jak ciężka może być torba z listami i paczka. Tego dnia wykonane zostały również piękne prace plastyczne, które zostały włożone do kopert oraz zaadresowane. Przedszkolaki samodzielnie wykonały znaczki pocztowe i gotowe listy wrzuciły do przedszkolnej skrzynki pocztowej. Podsumowując dzień dzieci obejrzały filmiki

 

Wyniki konkursów:
1. Wiedzy o życiu i działalności naszego papieża św. Jana Pawła II i plastycznego „Totus Tuus”.
2. Plastycznego pt. ”Maryja w życiu św. Jana Pawła II” .
TOTUS TUUS, Cały Twój Maryjo – to hasło tegorocznego, XX Dnia Papieskiego. Młody ks. Karol Wojtyła na swoje biskupie hasło wybrał zawołanie Totus Tuus. Towarzyszyło mu ono aż do powrotu do domu Ojca. Zaczerpnął je z dzieła św. Ludwika Marii Grignion de Montfort Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi

Z niecierpliwością zwycięzcy corocznego szkolnego konkursu „Najlepsza klasa” czekali na wycieczkę nagrodową….No i w końcu nadszedł ten dzień.
23 września o godz. 10:30 uczniowie klasy VII ( zdobywcy II miejsca) wraz z wychowawczynią, P. Beatą Starosz i P. Moniką Todys wyruszyli w radosnych nastrojach do znanego ośrodka wypoczynkowego w Skrzeszewie„ Na Gwizdówce”. Kolejnego dnia udała się tam klasa VI (zdobywcy I miejsca) wraz z P. Danutą Wesołowską i P. Magdą Thiede.

„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!”

15.09.2020r. przedszkolaki świętowały „Międzynarodowy Dzień Kropki” czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Kreatywność dzieci została pobudzona dzięki różnorakim zadaniom m.in. Stawianiem stempli przy użyciu korka czy wyklejaniem kropek plasteliną.. Na zakończenie maluszki biegały na świeżym powietrzu wśród baniek mydlanych.
Dzień upłynął dzieciom pod znakiem kropki.

Drodzy Rodzice,
przekazuję ofertę ubezpieczeniową z AVIVA wraz z warunkami ogólnymi. Mogą Państwo wybrać jeden z 6-ciu dostępnych wariantów. Najpóźniej w poniedziałek, tj. 14.09.2020 dzieci otrzymają druki deklaracji dla Państwa do wypełnienia i do zwrotu wraz z wybraną kwotą ubezpieczenia. Proszę o przekazywanie druczków i pieniędzy wychowawcom w terminie do 30 września 2020. Ubezpieczenie jest dobrowolne. Mogą Państwo również ubezpieczyć dziecko we własnym zakresie w wybranej przez siebie

Za nami dwa i pół miesiąca nowego sposobu prowadzenia zajęć lekcyjnych. Znaleźliśmy się w czasach, w których kontakt z uczniami mamy ograniczony a zajęcia odbywają się głównie za pośrednictwem telefonu, komputera i internetu. Okres, w którym przeważają lekcje online, stanowi wyzwanie zarówno dla nas nauczycieli jak i dla uczniów.

1. Szanowni Rodzice,
od poniedziałku tj. 01 czerwca 2020 na terenie naszej szkoły będą umożliwione konsultacje z nauczycielami dla wszystkich uczniów. Rodzice uczniów, którzy chcą skorzystać z konsultacji, proszeni są dzień wcześniej do godziny 15.00 o zadeklarowanie udziału ucznia w konsultacjach poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 59 861 12 70, w celu przygotowania tych spotkań z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa.